Matuoju srities naujienos

Atlikti TIIIS portalo atnaujinimai: planų vertinimo inicijavimas ir užduočių būsenos

 

PLANŲ VERTINIMO INICIJAVIMAS

 

Topografijos ir inžinerinės infrastruktūros informacinės sistemos erdvinių duomenų tvarkytojai (savivaldybių derintojai) dabar gali pasinaudoti nauja planų vertinimo inicijavimo funkcija. Ši funkcija leidžia lengviau gauti pastabas ir pasiūlymus iš inžinerinius tinklus prižiūrinčių erdvinių duomenų tvarkytojų.

 

Kaip veikia ši funkcija:

1. Gaunate užduotį „Priimti ED“ ir ją prisiskiriate sau.

2. Užduoties apačioje esančiame lange „Plano vertinimo informacija“ galite inicijuoti plano vertinimą.

Plano vertinimo inicijavimas

3. Lentelėje automatiškai atrenkama, kokie erdvinių duomenų tvarkytojai (EDT) patenka į prašymo teritoriją. Atrenkami tie EDT, kurie savo nustatymuose yra pažymėję, kad nori gauti planų vertinimo užduotis (1).

4. Kiti EDT, kurie nustatymuose nėra pažymėję, kad nori gauti vertinimo užduotis, tačiau patenka į prašymo teritoriją, yra įtraukiami į sąrašą apačioje (3). Norint gauti jų vertinimą, spauskite „Įtraukti“ - naujai įtraukti EDT atsiras pirmoje lentelėje (1).

5. Jeigu reikia, į sąrašą įtraukite papildomus EDT (2).

6. Galite palikti komentarą vertinančiam EDT (4).

7. Pasirinktoms institucijoms vertinimo užduotys bus sukurtos, kai paspausite „Kurti vertinimo užduotis“ (5). Inicijuoti vertinimą galima daug kartų, iki nustatyto termino pabaigos.

Plano vertinimo inicijavimas

Šis vertinimo funkcionalumas yra papildomas ir neprivalomas. Galutinį plano vertinimą atlieka savivaldybės paskirtas derintojas.

 

EDT gali pasižymėti, kad nori gauti vertinimo užduotis. Tai padaryti galima per skiltį „TIIIS administravimas“ --> „ED tvarkytojų administravimas“. Užsidėti varneles galima ne tik inžinerinius tinklus prižiūrinčioms įmonėms, bet ir savivaldybių skyriams (grupėms), kurie neatlieka planų derinimo, tačiau nori dalyvauti derinimo procese ir palikti pastabas ar pasiūlymus.

Planų vertinimo pasirinkimas EDT nustatymuose

Derinimo užduočių terminai:

Derinimo terminas - 10 d.d. Iš jų:

 • Pakvietimo terminas, per kurį savivaldybės darbuotojas gali inicijuoti vertinimą - 2 d.d.
 • Inžinerinius tinklus, valstybinės reikšmės kelius valdančios institucijos ir įmonės, geležinkelių infrastruktūros valdytojai plano derintojui teikia plano įvertinimo išvadą bei turimą papildomą informaciją - per 5 d.d. nuo užduoties gavimo pradžios
 • Savivaldybės darbuotojo galutinio sprendimo priėmimas - 3 d.d.

Savivaldybės darbuotojas kreiptis į inžinerinių tinklų valdytojus neprivalo. Tai yra papildomas funkcionalumas.

 

 

UŽDUOČIŲ BŪSENOS

 

Pakeistos užduočių būsenos:

 • Užduotis sukurta, bet nepriimta. Naujai sukurta užduotis erdvinių duomenų tvarkytojams (EDT), su kuria dar nevykdyti jokie veiksmai.
 • Užduotis priimta, laukiamas sprendimas. Užduotis priskirta EDT organizacijos darbuotojui. Užduotį vykdančio darbuotojo vardas nurodomas „Užduoties vykdytojas“ stulpelyje.
 • Laukiamas veikimo teritorijų prašymo pateikimas arba panaikinimas. Inicijuotas veiklos teritorijų pateikimas (atliekama per „ED tvarkytojų administravimas“ skiltį). Užduoties inicijuotojo vardas nurodomas „Užduoties vykdytojas“ stulpelyje.
 • Užduotis įvykdyta. Užduočiai visi galimi veiksmai yra atlikti ir užduotis yra įvykdyta (užduotis „Integruoti ED“).
 • Užduotis įvykdyta, sprendimas priimtas.
  • Kai prašymas priimamas ar atmetamas;
  • kai pabaigiama susipažinti su pateiktais duomenimis (po suderinimo);
  • Kai suteikiami turimi duomenys.
 • Atšaukta automatiškai suėjus terminui. Užduotis neatlikta per nustatytą terminą.
 • Atšaukta savivaldybei priėmus sprendimą anksčiau termino. Gaunama savivaldybės derintojui priėmus sprendimą (priimti ar atmesti) anksčiau, nei yra nustatytas vertinimo inicijavimo terminas. Skirta inžinerinius tinklus eksploatuojančioms įmonėms, kurios gauna plano vertinimo užduotis.

 

 

 

2021 m. gruodžio 9 d. nuotolinis seminaras dėl pasirengimo teikti erdvinius duomenis į TIIIS

 

Gruodžio 9 d. 10:00 - 12:00 val.  buvo rengiamas nuotolinis seminaras, skirtas erdvinių duomenų tvarkytojams (EDT) dėl pasirengimo teikti erdvinius duomenis į Topografijos ir inžinerinės infrastruktūros informacinę sistemą (TIIIS).

Seminare dalyvavusiems 362 klausytojams priminėme, jog inžinerinius tinklus, valstybinės reikšmės kelius valdančios institucijos ir įmonės, geležinkelių infrastruktūros valdytojai žemės ūkio ministro nustatyta tvarka duomenis, atitinkančius SEDR struktūrą, turės pateikti į TIIIS ne vėliau kaip iki 2022 m. gruodžio 31 d. (Pagal Geodezijos ir kartografijos įstatymo III skyriaus 11 straipsnio 3 punktą).

Aktualios nuorodos:

 

Seminaro įrašą ir skaidres rasite skiltyje „Naudotojų vadovai“.

Jeigu seminaro metu neišgirdote atsakymo į rūpimą klausimą, rekomenduojame peržiūrėti dažnai užduodamų klausimų skiltį.

 

 

2021 m. gruodžio 3 d. nuotolinis seminaras skirtas TIIIS tvarkytojams (savivaldybėms)

 

Gruodžio 3 d. 10:00 - 12:00 val. buvo rengiamas nuotolinis seminaras, skirtas Topografijos ir inžinerinės infrastruktūros informacinės sistemos (TIIIS) tvarkytojams (savivaldybėms). Seminaro metu atsakėme į erdvinių duomenų tvarkytojų užduotus aktualiausius klausimus susijusius su TIIIS.

 

Į klausimus apie TIIIS portalą atsakė pagrindinis TIIIS administratorius VĮ „GIS-Centras“, o teisiniais klausimais konsultavo atstovai iš Žemės ūkio ministerijos.

 

Seminaro įrašą ir skaidres rasite skiltyje „Naudotojų vadovai“.

Jeigu seminaro metu neišgirdote atsakymo į rūpimą klausimą, rekomenduojame peržiūrėti dažnai užduodamų klausimų skiltį.